İşine gönülden bağlı olduğu kanıtlanmış ve üstün başarı grafiği çizen güçlü bir araştırmacı kadrosuna sahip olmaktan dolayı gururluyuz.

PEOPLE BLOCKS

 

Uğur Develi

Direktör

Q&A Pazar Araştırma şirketinin kurucusu olan Uğur hem Pazar Araştırma hem de Danışmanlık alanındaki 18 yıllık deneyimi ile firmanın başarılı bir Pazar Araştırma firması olmasında büyük bir katkıda bulunmuştur. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Ugur, İngiltere’de Pazar Araştırma üzerine eğitim almıştır. Eğitimi esnasında temellerini edindiği ileri analitik teknikler ve modelleme yeteneği müşteriler tarafından çok takdir edilmiştir. ESOMAR, WAPOR ve MRA üyesi olan Uğur, özellikle Gıda/ Finans & Bankacılık / Elektronik & Telekom / Medikal ve Otomotiv alanlarında engin deneyime sahip olup bu alanlarda birçok ulusal ve uluslararası proje yürütmüştür.

NETWORK ICONS

Emre Gündüz

Saha Müdürü

7 yıldır araştırma sektörünün içinde yeralan Emre kantitatif araştırmalar konusunda uzmanlaşmıştır. Tüm projelerin saha organizasyonundan sorumlu olan Emre, saha ekibine eğitimlerin verilmesinden saha sürecinin kaliteli bir şekilde gerçekleşmesine kadar tüm aşamalarda görev almaktadır. Tat, Ambalaj ve Koku (sensory) testleri için yapılan birçok Merkezi Lokasyon Testlerinin (CLT)  yürütülmesinden bizzat kendisi sorumlu olmuştur.

 

Toplamış olduğu somut verilerle çalışılan şirketlerin yönetim ekiplerine ve iş birimlerine sahadan elde edilen verileri yorumlayarak gelecekte uygulanacak rasyonel ürün stratejileri ve pazar parametreleri hakkında değerli bilgiler vermiş ve uygulanması gereken çözümler, stratejiler ve alternatif planları belirlemiştir.

Deniz Erol

Kalitatif Araştırmalar Müdürü

Kalitatif araştırma projelerinin üretim, uygulama, raporlama ve sunum aşamalarının tamamında yetkin olan Deniz sorumluluğunu üstlendiği tüm projelerin başından sonuna kadar tüm aşamalarında yeralmıştır. Fokus Gruplar ve derinlemesine görüşmeler sonucunda elde edilen görüşleri analiz etmek ve raporlarını hazırlamak Deniz’in sorumluluk alanlarından sadece birkaçıdır.

 

Araştırma Konuları, Marka Konumlandırma ve Algısı, Konsept Belirleme, Tüketici İçgörüsü Çalışmaları, Ön ve Son Test Araştırmaları ve İletişim Stratejileri belirlemektir.

Funda Sencer

Sosyal Antropolog

Sosyal Antropologlar Derneğinin üyesi olan Funda 2011 yılından beri Questions and Answers Market Research şirketinde Insight Manager olarak görev yapmaktadır.

Teklif verme, üretim, operasyon ve raporlama gibi tüm temel araştırma faaliyetlerinde önemli rol oynayan Funda etnografik yöntemlerin kullanıldığı etnografik araştırmalarının en çok talep edilen uzmanıdır. Araştırmalarında katılımcı gözlem, eşlikli alışveriş gibi etnografik yöntemleri kullanır.

Yağmur Atagören

Veri Analisti

Veri Analizi, şirketlerin, pazarlama, sigorta, politik ve/veya ticari uygulamalarını mükemmelleştirmede kullanabilmelerine yönelik veri toplama ve analiz etme sanatıdır. Yağmur, verilerin iş hayatında kar etmek üzere en iyi şekilde nasıl kullanılanabileceğini anlamak için çeşitli matematiksel hesaplar yaparak analizlerini gerçekleştiren donanımlı bir profesyoneldir. Şirketlerin doğru karar alabilmeleri için verilerin temizlenmesinden, doğrulanmasından, dönüştürülmesinden ve modellenmesinden sorumludur. Ayrıca, veri kalitesinin geliştirilmesinden ve Microsoft Excel, SAS, SPSS ve benzeri istatistiksel araçları kullanarak elde edilen sonuçların düzenlenmesinden ve sunulmasından sorumludur.

Selçuk Karaer

IT Uzmanı

Selçuk Online Araştırma Çalışmalarına yönelik yazılımları geliştirir. Android ve IOS platformları için mobil uygulamaları, online web uygulamalarını ve Online Anket Panelini kurar ve geliştirir. Böylelikle dijital platformda hem kantitatif hem de kalitatif araştırmaların yapılmasında etkin rol oynar.

Q&A bir ESOMAR üyesidir  |   Questions & Answers - Tüm Hakları Saklıdır.